1 10 11 12 2 3 4 5 6 7 8 9

Obecní úřad Cvrčovice

Cvrčovice 74
691 23 Pohořelice

znak cvrcovic

Telefon a fax: 519 425 132

obec@cvrcovice.cz
starosta@cvrcovice.cz
podatelna.cvrcovice@seznam.cz

 

Číslo bankovního účtu: 1382199389 / 0800
Adresa datové schránky:                yffbqnv
 
Úřední hodiny starosty

Po, St: 14:00 - 18:00
Pá: 8:00 - 10:30

Úřední hodiny místostarostky

Út: 8:00 - 12:00
Čt: 8:00 - 12:00

 

Kde nás najdete?

Odborné učiliště s více než 40 letou tradicí se nachází v krásném prostředí tříhektarové zahrady v bývalé Petersově vile v obci Cvrčovice u Pohořelic. Učiliště poskytuje odborné vzdělání pro žáky ze speciálních škol i pro ty žáky ze základních škol, kteří je neúspěšně dokončili. Učební doba je tříletá a je ukončena závěrečnou zkouškou s výučním listem. uciliste Škola poskytuje vzdělání pro chlapce i dívky v těchto oborech:

 • Šití oděvů
 • Potravinářská výroba - cukrářské práce
 • Stravovací a ubytovací služby - kuchařské práce
 • Zahradnické práce
 • Zahradnické práce - květinářské a aranžérské práce
 • Zahradnické práce - údržba veřejné zeleně
 • Prodavačské práce
 • Provozní služby - provoz domácnosti

Součástí budovy je i internát s kapacitou 52 lůžek (pro chlapce i dívky), který slouží pro žáky z větších vzdáleností. V internátu jsou služby vychovatelů upraveny tak, aby se vychovatelé od pondělí do pátku plně věnovali ubytovaným žákům.V odpoledních hodinách a dle zájmu se žáci zúčastňují různých zájmových činností jak sportovních, tak i kulturních.

Výukový program školy je obohacen pořádáním pestré řady exkurzí a výletů, žáci se mohou zúčastnit sportovně turistických pobytů v Jeseníkách a ozdravných pobytů v zahraničí. Na konci školního roku pořádá škola Módní přehlídku, na které se podílejí v jednotlivých vstupech žácivšech oborů. Odborné učiliště se zúčastňuje:

 • Módních celostátních a oblastních přehlídek
 • Soutěže Kuchařského umění pro žáky II. ročníků v Olešnici
 • Soutěže Kuchařského umění pro žáky I. ročníků v Mikulově
 • Soutěže Račická šiška - pro žáky oborů květinářských a aranžérských prací

Kontaktní spojení

Odborné učiliště Cvrčovice
Cvrčovice 131
691 23 Pohořelice

tel.: 519 424 829

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: http://www.oucvrcovice.cz

kostelDominantou obce a kulturní památkou je farní kostel sv. Jakuba, jehož dnešní podoba pochází asi z roku 1690. Před kostelem stojí barokní socha sv. Jana Nepomuckého a u hřbitova je umístněna socha sv. Urbana.

Kontakty:

Římskokatolická farnost Pohořelice
Náměstí Svobody 8
691 23 Pohořelice

farář Jaroslav Svoboda
Tel.:  736 523 616
         608 765 940

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pravidelné bohoslužby jsou každou sobotu s nedělní platností. V letním období v 18.00 hodin a v zimním období v 17.00 hodin. 

Víte, kde všude se dozvíte o tom, co se u nás děje? Jsou to tato místa:

 • veřejná zasedání zastupitelstva
 • místní rozhlas
 • webové stránky - http://www.cvrcovice.cz
 • vývěska u prodejny COOP
 • místní aktuální letáky

cvrcovicke listyCvrčovické listy

Pro rozšíření tohoto systému vydáváme 4x do roka Cvrčovické listy a velmi důležité informace pro občany šíříme v podobě SMS. Kdo bude mít zájem, může si nahlásit číslo svého mobilu na obecní úřad a dozví se např. kdy bude vypnut elektrický proud, vývoz nebezpečného aj. odpadu apod. V souvislosti s touto nabídkou vás žádáme, aby se za rodinu přihlásil vždy jen jeden zástupce.

Způsob přihlášení do SMS informačního systému

Nahlášení telefonního čísla osobně na Obecním úřadě.
Všechny zasílané informační zprávy jsou pro odběratele zdarma (platí je obec).

znak mikroregionSdružení obcí mikroregionu bylo založeno v roce 1999 a zakládajícími členy byly obce Cvrčovice, Ivaň, Přibice a město Pohořelice. V roce 2000 k tomuto sdružení přistoupily postupně obce Pasohlávky, Vlasatice a Vranovice a v roce 2003 obce Šumice a Loděnice a následně Odrovice a Malešovice. Na území mikroregionu žije cca 11.000 obyvatel.

 

mapka

Místní lidová knihovna je umístěna ve dvoře mateřské školy. Vchod je bránou. Knižní fond obsahuje asi 3000 svazků - beletrii pro mládež i dospělé čtenáře, naučnou literaturu, časopisy ABC mladých techniků a Praktická žena. K dispozici je zde také internet a to bezplatně.

Knihovna je provozována z rozpočtu našeho obecního úřadu. Na obnovu knižního fondu bylo v roce 2006 vyčleněno 7000 Kč. V roce 2006 se nám také podařilo získat dotaci z ministerstva kultury. Její výše je 14000 Kč a s touto částkou byla zahájena elektronizace knihovnického procesu. Všechny důležité údaje o knihách jsou uloženy do počítače a knihy se budou půjčovat za pomoci čárového kódu.

Od roku 2005 využíváme služeb Městské knihovny Břeclav přes výměnný fond, kdy nám břeclavská knihovna zapůjčí na libovolně dlouhou dobu asi 120 nových knih všech žánrů a po určitém časovém intervalu je zase vymění za jiné. Jedná se o velmi výhodnou a zajímavou službu a čtenáři ji jistě ocení. Přijďte se i vy přesvědčit a vybrat si vhodné knihy nebo vyhledat potřebné informace na internetu.

Zdeňka Lacová

Stránky knihovny můžete najít na adrese www.knihovnacvrcovice.webk.cz

Provozní doba

čtvrtek 16:00 - 18:00
neděle 9:00 - 11:00

Poplatky

Roční poplatek za půjčování knih je 10 Kč.

Podkategorie