1 10 11 12 2 3 4 5 6 7 8 9

Obecní úřad Cvrčovice

Cvrčovice 74
691 23 Pohořelice

znak cvrcovic

Telefon a fax: 519 425 132

obec@cvrcovice.cz
starosta@cvrcovice.cz
podatelna.cvrcovice@seznam.cz

 

Číslo bankovního účtu: 1382199389 / 0800
Adresa datové schránky:                yffbqnv
 
Úřední hodiny starosty

Po, St: 14:00 - 18:00
Pá: 8:00 - 10:30

Úřední hodiny místostarostky

Út: 8:00 - 12:00
Čt: 8:00 - 12:00

 

Kde nás najdete?

Kemp - tábořiště na splavě

stanekPetr Rybecký - Brněnská 751, Pohořelice
místa na stanování včetně aut a přívěsů
v sezóně občerstvení
tel.: +420 777 903 737

Pohostinství

Miroslav Vavřík, Cvrčovice 54
kapacita 40 osob,
tel.: +420 603 537 284

autocross MartinaLetošní sezóna má už číslo 14, a to znamená, že už 13 let kroužíme po tratích, které jsou posázené po celé České republice. Jsme rádi, že jsme si také mohli zajezdit v sousedním Rakousku a když se nám poštěstí a dobře to půjde, zajezdíme si letos i u našich bratrů Slováků.

autocross KarelTaké máme v plánu zajet si (a je to náš každoroční rituál) závody do vrchu, které se každoročně konají u Slavkovského bojiště, u Mohyly míru. Letošní sezónu se můžeme pochlubit novými speciály, které mají podobu Škody Felície 1400 16v. se kterou se budu snažit co nejlépe reprezentovat naši obec. Martina se pokusí o to samé se Škodou Favorit 1600 8V.

Budeme se těšit na Vaši přízeň a podporu.

 

Karel a Martina Zoufalých
AC TEAM CVRČOVICE

V listopadu 2006 byl opětovně založen Svaz žen, který má 24 členek a v současné době hledá vhodný název. Svaž žen má v plánu především organizování akcí pro děti. Svoji první akci uspořádal dne 2.12.2006 na myslivně. Byla to mikulášská nadílka a opravdu se moc povedla.

Soňa Plívová
předsedkyně

Simona Filipová
jednatelka

Domovskou stránku Dámského klubu můžete navštívit zde:
http://damsky-klub-cvrcovice.webnode.cz/

damsky klubZačátkem roku 2008 se pár děvčat-důchodkyň rozhodlo, že by nebylo špatné utvořit na vesnici dámský spolek, kde by se občas scházely, vypily by si společně kávičku, povykládaly si, jedna od druhé se něco naučily apod. Od úvahy nebylo daleko k činu a tak 30. ledna 2008 došlo k prvnímu setkání a tím byl založen ve Cvrčovicích Dámský klub.

Z počátku se sešlo asi sedm děvčat, ale postupně přicházejí další a další a nyní už je nás asi šestnáct a jsme rády, že jsme přilákaly i mladší děvčata. V klubu se učíme spoustě zajímavých věcí, jako je háčkování, batikování, pletení z pedigu, výrobu adventních věnců,drátkování, malování kraslic a různé dekorační práce. Samozřejmě nesmí scházet ani cyklistický výlet do okolí, letní posezení u táborového ohně, spojené s opékáním špekáčků. V měsíci březnu proběhl kurz studené kuchyně, což bylo velice zajímavé a praktické.

Největší, vlastně první a zkušební akcí klubu bylo uspořádání Velikonoční výstavy v letošním roce. Všechny jsme ji věnovaly velkou pozornost, hodně příprav a nemálo času, ale stálo to zato. Snad se tato ojedinělá akce v obci občanům líbila.

Nejdůležitější ovšem je, že v tomto klubu vždycky při setkání panuje pohoda plná dobré nálady a už jen to je hezké, že se lidé na vesnici umí dát dohromady i když třeba k pouhému poklábosení. Přáním nás všech je, ať činnost tohoto Dámského klubu vydrží co nejdéle.

Pavlevová Emílie
vedoucí dámského klubu

Hasiči ve Cvrčovicích jsou jednou z nejstarších dobrovolných organizací v naší obci. První zápisy v účetních knihách jsou již v roce 1945. Tak jak se vyvíjela společnost, také hasičský sbor doznával změny. Původní zaměření jednotky byla ochrana majetku před požáry. Hasičský sbor měl zásahovou jednotku, která měla určení, být jako první u požáru v obci a podle rozsahu požáru přizvat další jednotky. Povinností hasičů byly také preventivní prohlídky komínů. Také vybavení naší jednotky se měnilo. Původní koňská ruční stříkačka byla nahrazena stříkačkou motorovou Ps 8 později výkonnější Ps 12. Přívěsy byly taženy traktory, později jsme dostali starší hasičské auto Tatra 805.

Největšího rozmachu doznal hasičský sbor v létech 1975 - 1990. V této době měli hasiči (dobový název požárníci) několik družstev od žáků až po muže, které se účastnili soutěží v hasičském sportu.

Po zřízení profesionálních hasičů v Pohořelicích, a zavedení vodovodu s hydranty v obci ztrácela zásahová jednotka smysl. Mnoho členů opustilo po roce 1990 práci v obci a tím se stali nedostupnými v případě požáru. Z hasičů se stávala stále více organizace zaměřená na kulturu (pořádání požárních plesů, hodů).

Současnost

Sbor dobrovolných hasičů ze Cvrčovic se po dlouhé době začal opět aktivně věnovat mládeži. Zajistili jsme tým, který se bude o malé hasiče starat:

 • vedoucí týmu: Karolína Vancová,Michal Kašparovský
 • strojník týmu: Alexandr Zpěvák, Roman Křivánek
 • technik týmu: Roman Křivánek

Od 1. května 2010 se pravidelně scházíme jedenkrát týdně (v době závodů dvakrát za týden). Během našeho ročního působení a aktivní účasti na různých soutěžích mladých hasičů jsme dosáhli několika úspěchů.

Sponzoři Cvrčovických hasičů

Díky našim sponzorům, kteří nás podporovali a pomáhali, jsme překlenuli velmi těžké začátky. Bez nich bychom to sami nezvládli. Touto cestou jim srdečně děkujeme. Naši sponzoři jsou:

 • obec Cvrčovice
 • Sdružení dobrovolných hasičů ve Cvrčovicích
 • stavební firma KOMAB (PAVEL URBÁNEK)
 • stolařství MIREK KŘIVÁNEK & JOSEF SLÁDEK
 • elektroinstalace MILAN TARABA ml.
 • Pohostinství Cvrčovice (JANA MARTÍNKOVÁ)
 • Tábořiště u splavu (PETR RYBECKÝ)
 • KAREL ZOUFALÝ st.
 • JAN SOBOTKA

Kontakty

Milí rodiče, pokud vás oslovilo naše sdružení a chcete, aby vaše díto žilo ve zdravém duchu, přihlaste ho do našeho kroužku Mladých hasičů.
Sbor dobrovolných mladých hasičů ve Cvrčovicích má dvě kategorie:

 • mladší hasiči 6-11 let
 • starší hasiči 11-15 let

Své dítě můžete nahlásit našemu vedoucímu týmu Michalovi Kašparovskému a to telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: 721 404 003

Srdečně zveme každého kdo má zájem nás podpořit a fandit nám na závodech. Těšíme se na vás.