1 10 11 12 2 3 4 5 6 7 8 9

Obecní úřad Cvrčovice

Cvrčovice 74
691 23 Pohořelice

znak cvrcovic

Telefon a fax: 519 425 132

obec@cvrcovice.cz
starosta@cvrcovice.cz
podatelna.cvrcovice@seznam.cz

 

Číslo bankovního účtu: 1382199389 / 0800
Adresa datové schránky:                yffbqnv
 
Úřední hodiny starosty

Po, St: 14:00 - 18:00
Pá: 8:00 - 10:30

Úřední hodiny místostarostky

Út: 8:00 - 12:00
Čt: 8:00 - 12:00

 

Kde nás najdete?

 

 

skolkaNaše mateřská škola je jednotřídní, podle názoru rodičů rodinného typu. Nachází se uprostřed vesnice v budově bývalé fary, která prošla od nastěhování, v roce 1971, několika rekonstrukcemi. Budova je zachovalá, poměrně rozlehlá, s vlastní kuchyní, kde se dobře vaří. Školu obklopuje školní zahrada dostatečně vybavena pro pobyt dětí venku i pohybové aktivity.

Každoročně v měsíci dubnu probíhá zápis do mateřské školy, kde jsou přijímány děti od tří do šesti let, a to nejen ze Cvrčovic, ale i z okolních obcí.

S dětmi pracujeme podle Rámcového programu pro předškolní vzdělávání. Nabízíme kvalitní standardní péči o všechny děti i nadstandardní aktivity (kulturní a sportovní akce pro rodiče i děti, předplavecké kurzy, výlety). Máme zpracovaný Školní vzdělávací program s názvem "Jen si děti všimněte, co je krásy na světě", kde provázíme děti světem přírody i světem lidí, učíme je pečovat o své zdraví i zdravé životní prostředí.

O děti se stará malý kolektiv čtyř pracovnic, které mají svou práci rády a dobře si rozumí. Veškeré naše úsilí směřujeme k tomu, aby u nás byly děti šťastné a maximálně spokojené.

Akce školky

Mimoškolní a kulturní akce plánujeme na celý rok. V říjnu a květnu jezdíme společně s mateřskými školami Malešovice a Medlov do divadla Radost v Brně na krásná pohádková představení. Na podzim společně s rodiči pouštíme draky, u táboráku opékáme špekáčky a připravujeme slavnost světel s lampiónovým průvodem. V předvánočním období pořádáme prodejní výstavku knih, mikulášskou nadílku a vánoční posezení s rodiči.

deti

Po novém roce navštěvujeme zdejší kostel, kde si děti prohlédnou jesličky a zazpívají koledy. V masopustním období rodiče připraví dětem masky na karneval, v březnu navštívíme místní knihovnu. Na vítání občánků na obecním úřadu připravujeme s několika dětmi kulturní program, podle zájmu rodičů se účastníme předplavecké výchovy v krytém bazénu v Hustopečích. Nejvíce akcí plánujeme ke Dni dětí, a to společný výlet s rodiči, soutěže, táborák, přenocování v mateřské škole nebo výlet předškoláků na kolech po okolí. Tradiční a oblíbenou akcí je slavnostní rozloučení s předškolními dětmi, kde jim paní starostka předá šerpy, pamětní listy a dárky od obecního úřadu. K nám do mateřské školy 4 x ročně přijíždí loutkové divadlo z Hodonína, na které se děti vždy velmi těší.

Zdeňka Lacová

Kontaktní spojení

Mateřská škola Cvrčovice

Cvrčovice 18
691 23 Pohořelice

Telefon: 519 425 139
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">

 

http://www.cvrcovicems.cz

Zřizovatel

Obec Cvrčovice

Právní forma

Škola s právní subjektivitou, příspěvková organizace

IČO

750 22 613

Kapacita a typ školy

25 dětí, jednotřídní MŠ s celodenní péčí

Provoz školy

6:30 - 16:00 hod

Školné

200 Kč/měsíc

děti na 4 hod  130 Kč/měsíc

předškolní děti ZDARMA

 

Obsazení školy

ředitelka: Elena Danková
učitelka: Zdeňka Lacová
školnice: Iva Bradáčová
kuchařka: Dagmar Selingerová