Obsah stránky

Dámský klub

Domovskou stránku Dámského klubu můžete navštívit zde:
http://damsky-klub-cvrcovice.webnode.cz/

Začátkem roku 2008 se pár děvčat-důchodkyň rozhodlo, že by nebylo špatné utvořit na vesnici dámský spolek, kde by se občas scházely, vypily by si společně kávičku, povykládaly si, jedna od druhé se něco naučily apod. Od úvahy nebylo daleko k činu a tak 30. ledna 2008 došlo k prvnímu setkání a tím byl založen ve Cvrčovicích Dámský klub.

Z počátku se sešlo asi sedm děvčat, ale postupně přicházejí další a další a nyní už je nás asi šestnáct a jsme rády, že jsme přilákaly i mladší děvčata. V klubu se učíme spoustě zajímavých věcí, jako je háčkování, batikování, pletení z pedigu, výrobu adventních věnců,drátkování, malování kraslic a různé dekorační práce. Samozřejmě nesmí scházet ani cyklistický výlet do okolí, letní posezení u táborového ohně, spojené s opékáním špekáčků. V měsíci březnu proběhl kurz studené kuchyně, což bylo velice zajímavé a praktické.

Největší, vlastně první a zkušební akcí klubu bylo uspořádání Velikonoční výstavy v letošním roce. Všechny jsme ji věnovaly velkou pozornost, hodně příprav a nemálo času, ale stálo to zato. Snad se tato ojedinělá akce v obci občanům líbila.

Nejdůležitější ovšem je, že v tomto klubu vždycky při setkání panuje pohoda plná dobré nálady a už jen to je hezké, že se lidé na vesnici umí dát dohromady i když třeba k pouhému poklábosení. Přáním nás všech je, ať činnost tohoto Dámského klubu vydrží co nejdéle.

Pavlevová Emílie
vedoucí dámského klubu