Obsah stránky

Vodáci

 

ICHTIANDR Cvrčovice

Vodácký klub ICHTIANDR Cvrčovice obnovil svoji činnost v roce 1982, kdy navázal na činnost cvrčovických vodáků z let 1962 - 1964. Klub je součástí Svazu vodáků Moravy a Slezska. Ve své činnosti pracuje s dětmi a mládeží, kdy se tito učí znát vodu a jízdě na závodních pramicích P 5. Posádku tvoří 5 lidí. Za svoji dlouholetou činnost dosáhl řady úspěchů nejen v rámci Svazu vodáků Moravy a Slezska, ale i na mezinárodníchzávodech. Součástí závodů jsou oblastní závody, Mistrovství Moravy a Slezska a vyvrcholením byl Mezinárodní závod, kam byly nominovány nejlepší posádky. Od roku 2006 místo Mezinárodních závodů se jezdí závod Pohár P5 Svazu vodáků Československa, který se uskutečnil ve dnech 16.6. - 18.6.2006 ve Cvrčovicích na řece Jihlavě.

Vodácký klub každoročně pořádá vždy první sobotu v srpnu otevřený vodácký víceboj.

CVRČOVICKÝ DŽBÁNEK

Závod je soutěží, na které si může každý vyzkoušet jízdu dvojic na pramici. Kategorie jsou: rodič s dítětem do 10-ti let, kategorie do 27 let, do 36 let, nad 36 let a nad 100 let. Sčítá se věk obou osob na lodi. Na trati jsou připraveny různé překážky a úkoly, které je potřeba splnit. Je to průjezd branek, hod záchranným prostředkem, střelba na balónky a terče a hod předmětem o váze 250 gramů. Vše je potřeba splnit v co nejlepším čase. Tato soutěž k nám přilákala Slováky a v roce 2005 i Poláky. Cvrčovický džbánek je skvělá příležitost strávit volný čas v přírodě a pobavit se.

Do vodáckého klubu se může přihlásit každý, kdo má zájem jezdit na lodích a zúčastňovat se závodů, které se pořádají vždy o sobotách a nedělích. Zájemci mohou kontaktovat předsedu klubu Ing. Jaroslava ŠALANDU.